garso izoliacija garso matuoklis

Ar garso izoliacija yra veiksminga?

Beveik neabejojame, kad ir jums yra tekę pasididinti magnetolos garsą važiuojant greitkeliu arba autostrada. Pasiekus bent 90 km/val. greitį, nebesigirdi muzikos, pastovus triukšmas pradeda varginti.

Šio diskomforto galima išvengti automobilio kėbulą išklijavus garsą sugeriančiomis medžiagomis

Ar tai tikrai veikia? 

Norėdami patikrinti, ar garso izoliacija tikrai veiksminga, vykdėme eksperimentą ir matavome garsą automobilyje prieš išklijuojant automobilio kėbulą garsą sugeriančiomis medžiagomis ir po.

Džiaugiamės rezultatais, kurie rodo, kad garsas vidutiniškai sumažėjo 3dB. Akustika automobilyje pastebimai pasikeitė: muzika skambėjo aiškiau, ūžimas važiuojant dideliu greičiu sumažėjo, nebesigirdėjo išorinio triukšmo važiuojant mieste.

Kviečiame susipažinti su konkrečiais rezultatais grafikuose: 

Išvados

Po garso izoliacijos, važiuojant automobiliu jaučiama mažesnė vibracija, netrukdo pašalinis triukšmas iš gatvės ar variklio skyriaus. Tai gerina kelionės kokybę – susikalbėti tampa lengviau, mažiau pavargstama.

Kadangi nebelieka tuščių ertmių garso rezonavimui, magnetolos garso kokybė atsigauna lyginant su buvusia prieš klijavimą. 

Šios medžiagos veikia ir kaip šilumos izoliacija, žiemą salonas įšąla mažiau.

Kaip tai atrodo? 

Garso izoliacijai naudojamos trijų rūšių medžiagos: antivibracinės, šiluminės ir garso izoliacijos. Nuotraukose galite pamatyti, kaip atrodo automobilio kėbulas prieš garsą sugerenčių medžiagų klijavimą ir po. 

garso izoliacija
Prieš
garso izoliacija
Po
Rūta Masilionytė

Panašūs įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *